בכל שנה, אלפי חיילים המשרתים בשירות חובה בצה"ל מתקשים למצות את זכויותיהם מול מוסדות ממשלה, רשויות מקומיות, חברות, בנקים, מעסיקים פרטיים, משכירי דירות ועוד. חיילים וחיילות אלה זקוקים לעיתים לסיוע משפטי בנושאים אזרחיים, אותו הם אינם יכולים לממן מכיסם.

עקב אופיו של השירות הצבאי, לחיילים אין את הזמן, או היכולת כדי להתמודד עם בעיותיהם ולא תמיד יש באפשרותם לבקש עזרה מההורים או המפקדים.

לפיכך, לא אחת חיילים אלה מסתבכים בחובות; דוחים את הטיפול בבעיות עד לשחרורם מצה"ל; או שפשוט מוותרים על זכויותיהם. במקרים קיצוניים  - חיילים וחיילות המסתבכים מבצעים עבירות ובעיקר נפקדות ועריקות.

עמותת "נדן" הוקמה בחודש אפריל 2015 והיא העמותה היחידה ששמה לה למטרה לספק סיוע משפטי במיוחד לחיילים בשירות חובה בהתייחס לזכויות ולחובות הייחודיים אליהם ולהתאים את פעילות העמותה לאופי השירות ואורח החיים הייחודי של חיילים וחיילות בשירות חובה.

פעילי העמותה הם עורכי דין ותיקים ומנוסים, בוגרי הפרקליטות הצבאית, הבקיאים היטב במצוקות החיילים במהלך שירותם ובפתרונות הזמינים לחייל או לחיילת, בצה"ל ומחוצה לו. 

השירות מוצע לכל חייל בשירות חובה, במטרה להעצים את חיילי שירות החובה כך שישתלבו בצורה מוצלחת בצה"ל וגם בחיים האזרחיים, עם כמה שפחות מקרים פתוחים שילוו אותם הלאה.

מתנדבים פעילים


טל יגאזו

בת 21 מראש העין

קטי אוסטרין

בת 21 מרמת גן

אלעד בן ישי

בן 26 מיבנה


ספיר זך

בת 20 מאשדוד

דנה צ'וקרון

בת X מY

שירי ברכה

בת X מY


נוי וידנפלד

בת 22 מ????

דניאל הטוול

בן ??? מ????